Rezultati 2016 : Osnovnošolci

Rezultati 38. srečanja mladih raziskovalcev - OŠ, 30. marec 2016, OŠ Hudinja

SKUPINA

NASLOV

RAZISKOVALCI

MENTORJI

ŠOLA

I. skupina

Aktivacija kemijskih reakcij z uporabo mikrovalov kot vira termične energije

Anže Jančič, 9.
Jaša Samec, 9.

Marko Jeran, kem.teh.
Milena Žohar, prof.

Osnovna šola Primoža Trubarja Laško

I. skupina

Navade učencev

Patrik Obrovnik, 9.b
Anže Lajlar, 9.a
David Muhić, 9.b

Simon Dražumerič, prof.

IV. osnovna šola Celje

II. skupina

Najpogostejše bolezni in poškodbe psov in mačk

Olja Milutin, 8.a
Nina Leskovšek, 8.a

Barbara Lenart, prof.

IV. osnovna šola Celje

I. skupina

Pletemo niti prijateljstva

Nuša Brodej, 9.b
Maja Šelih, 9.b

Barbara Vukovič, prof.

IV. osnovna šola Celje

I. skupina

Pot po celjski dediščini

Zala Božanić, 9.b
Jasna Hadžić, 9.b
Rok Klajnšek - Grajžl, 9.b

Mojmir Mosbruker, prof.

IV. osnovna šola Celje

I. skupina

Kako otroci na OŠ Ljubečna prepoznajo drevesa

Jona Jakop, 9.a
Laura Hrastnik, 9.a

Danica Jakop Iršič, prof.

Osnovna šola Ljubečna

I. skupina

Redni zajtrk in šolska uspešnost

Eva Mastnak, 9.a
Nina Razgoršek, 7. a

Marjeta Gradišnik Mirt, pred. učit.

Osnovna šola Ljubečna

I. skupina

Delež devetošolcev s povišano telesno maso in krvnim tlakom

Kaja Kovše, 7. a
Maša Lesjak, 7. a
Nika Mirnik, 9.a

Marjeta Gradišnik Mirt, pred. učit.

Osnovna šola Ljubečna

I. skupina

Opazovanje belih štorkelj na Ljubečni

Žiga Čurković, 9.b
Rene Puc, 9.b

Marjeta Gradišnik Mirt, pred. učit.

Osnovna šola Ljubečna

I. skupina

Metulji v domačem okolju v Zadobrovi pri Celju

Jan Bartolme, 8. b

Marjeta Gradišnik Mirt, pred. učit.

Osnovna šola Ljubečna

I. skupina

Živeti z alergijo

Blaž Pavlič, 8.a

Jožica Novak, prof.

OŠ Franja Malgaja Šentjur

I. skupina

Skrivnosti podpisov

Zala Gunzek, 9.a
Tamara Podgoršek Tomažin, 9.a
Katarina Zupanc, 9.b

Jožica Novak, prof.

OŠ Franja Malgaja Šentjur

I. skupina

Spomini na I. osnovno šolo Celje

Jakob Gaber, 8. b
Anya Jovan, 8. b
Taras Mastnak, 8. b

Bernardka Zupanc

I. osnovna šola Celje

I. skupina

Napredne tehnologije zorenja sadja

Jan Koren, 8. b
Patricija Petrej Črešnar, 7. b

Melita Kosaber, prof.

III. osnovna šola Celje

I. skupina

Poznavanje nemških popačenk med osnovnošolci v Celju

Lina Knez Štorman, 8. a

Nataša Slapnik

III. osnovna šola Celje

II. skupina

E-učbeniki in I-učbeniki v osnovni in srednji šoli

Špela Bošnjak, 7. b
Zala Zanoškar, 8. b

Rajko Đudarić, prof.mat.in fiz.

III. osnovna šola Celje

III. skupina

Razvoj in uporaba kvalitativnih in kvantitativnih metod za določitev komponent urina

Eva Kodrin, 9.
Sara Sakič, 9.

Marko Jeran, kem.teh.
Milena Žohar, prof.
Bianka Mertelj, dr. med.

Osnovna šola Primoža Trubarja Laško

I. skupina

Sprejetost učencev priseljencev

Maja Kresnik Doberšek, 7.a
Tinka Napret Kaučič, 7.a

Nadja Ocvirk, prof.

Osnovna šola Frana Roša

I. skupina

Spomin ... Kaj je že to ...?

Katarina Lipovšek, 9.a
Sven Pungartnik Rauter, 9.b

Lucija Hajnšek, prof.

Osnovna šola Frana Roša

I. skupina

Vpliv športnih in glasbenih dejavnosti na učni uspeh učencev OŠ Lava.

Emma Rajtmajer, 7. b
Manca Romih, 7. b
Nuša Žohar, 7.b

Nina Senica, prof.

Osnovna šola Lava

I. skupina

Pameten prometni znak ali čakajoči potniki postanejo vidni

Maj Mravlak, 8. a
Maj Antončič, 8. a
Marko Vrečer, 8. a

Urh Kodre, prof.

Osnovna šola Lava

I. skupina

Avtobusne postaje: družabno avtobusno postajališče

Ana Guček, 9. a
Katarina Hrastnik, 9. a
Katja Resnik, 9. a

Urh Kodre, prof.

Osnovna šola Lava

I. skupina

Begunska kriza v Sloveniji: begunci - naš izziv ali breme

Maša Lilija, 6. a
Pia Lilija, 6.a

Tanja Stermecki, prof.

Osnovna šola Lava

I. skupina

Poskoki za zdravje

Katarina Pirc, 7.b
Nuša Zupan, 7.b

Ksenija Koštomaj

Osnovna šola Lava

I. skupina

Magnusov učinek

Gašper Bračun, 8.b
Luka Marić, 8.b

Jože Berk, prof.

Osnovna šola Hudinja

I. skupina

Vrste alternativne medicine: tradicionalna kitajska medicina

Urška Golež, 7.b
Ines Rinc, 7.b
Maja Vavdi, 7.b

Lea Breznik, prof.

Osnovna šola Hudinja

I. skupina

Trema med učenci naše šole

Teja Arzenšek, 9.b
Tea Kelavić, 7.b
Hana Stante, 7.b

Nika Cvirn, prof.

Osnovna šola Hudinja

I. skupina

Pasti mladostništva - internet

Maja Ocvirk, 7.a
Nik Ocvirk, 7.a
Eva Polšak, 7.a

Petra Galič, prof.

Osnovna šola Hudinja

I. skupina

Koliko spijo učenci na OŠ Hudinja?

Nicole Arčan, 8.b
Laura Korošec, 7.b

Darja Jeran, prof.

Osnovna šola Hudinja

I. skupina

Pomočnik v karanteni

Timotej Belina, 7.b
Žan Golež, 7.b
Tilen Grobelšek, 7.b

Uroš Kalar, prof. športne vzgoje

Osnovna šola Hudinja

I. skupina

Status perspektivnega ali vrhunskega športnika: ali te poznam?

Jakob Zupanc, 8.b
Žan Žohar, 8.a

Maja Kmecl, prof.

Osnovna šola Hudinja

I. skupina

Video analiza poskusov v fiziki

Klemen Kolar, 7.b
Marcel Prašnikar, 7.b
Klemen Bratina, 9.b

Gregor Pančur

Osnovna šola Hudinja

I. skupina

(Ne)Varnost na internetu

Almedin Imamović, 8.a
Rok Pilih, 8.a
Uroš Polimac, 7.a

Romana Podbregar, pred. učit.

Osnovna šola Hudinja

I. skupina

Kako učenci Osnovne šole Hudinja ravnajo z denarjem?

Lan Senica, 7.b
Tin Napret, 7.b
Luka Žerjav, 8.b

Sanja Podgoršek, prof.

Osnovna šola Hudinja

I. skupina

Ali še znam komunicirati?

Mihael Arčan, 9.a
Peter Dujaković, 8.a
Oskar Jekl, 8.a

Tjaša Skrbinek, prof.

Osnovna šola Hudinja

I. skupina

Suburbanizacija na območju Mestne občine Celje

Saša Brodej, 7.b
Eva Krajnc-zagrušovcem, 7.b
Tajda Skalicky, 7.b

Sandi Šarman, prof.

Osnovna šola Hudinja

I. skupina

Higiena rok

Nika Gračnar, 7.b
Zala Vrečko, 7.b

Andreja Škorjanc Gril, pred. učit.

Osnovna šola Hudinja

I. skupina

Aplikacija za učenje tujega jezika

Ines Ermenc, 7.b
Ana Sečki, 7.b

Tina Škrabe, prof.

Osnovna šola Hudinja

I. skupina

Merjenje količine alkohola v izdihanem zraku po uživanju pralinejev z alkoholnim polnilom

Neža Ručigaj, 7.a
Sara Šarlah, 7.a

Boštjan Štih, prof.

Osnovna šola Hudinja

II. skupina

Selfie - ne objavi, kar lahko gnjavi

Jan Gutenberger, 8.b
Pascal Plazar, 8.b
Urh Feldin, 7.b

Mateja Turk, prof.

Osnovna šola Hudinja

III. skupina

Embalaža za prehrano

Rebeka Simić, 8. b
Ajda Šarman, 8. b
Lena Grasselli, 8. b

Melita Kosaber, prof.

III. osnovna šola Celje

I. skupina

Slaščičarstvo v starem mestnem jedru Celja nekoč in danes

Maša Kačičnik, 9. a
Teja Vodovnik, 9. a

Klemen Stepišnik, prof.

Osnovna šola Štore

I. skupina

Prijetno okolje - uspešni in zadovoljni učenci

Tomaž Brilej, 9.
Manca Kolman, 9.

Tina Globočnik
Marija Blažič, prof.mat.in fiz.

Osnovna šola Dobje

I. skupina

Športni ribolov ščuk s pomočjo različnih umetnih vab na Rajskem otoku

Blaž Meh, 9.a
Žan Kaisersberger, 9.a

Marjeta Gradišnik Mirt, pred. učit.

Osnovna šola Ljubečna

I. skupina

Spreminjanje količine sladkorja in kislin med dozorevanjem jabolk carjevič

Dejan Cencelj, 9.a
Gregor Lončar, 9.a

Marjeta Gradišnik Mirt, pred. učit.

Osnovna šola Ljubečna

I. skupina

Pisane polonice

Lana Apotekar, 7. razred
Lara Vozlič, 7. razred

Tatjana Hedžet, pred. učit.

Osnovna šola Vojnik

I. skupina

Spreminjanje količine amonijevih, nitratnih in fosfatnih ionov pri namakanju velike koprive v vodi

Špela Jazbec, 8.b

Marjeta Gradišnik Mirt, pred. učit.

Osnovna šola Ljubečna

I. skupina

Zaraščanje glinokopa na Ljubečni

Matej Krivec, 7.b
Luka Jeršič, 7.b

Marjeta Gradišnik Mirt, pred. učit.

Osnovna šola Ljubečna

II. skupina

Mladi in narodnozabavna glasba

Tadej Hrvatin, 9.
Leon Kovše, 8.
Kevin Banovšek, 9.

Suzana Šafarič

Osnovna šola Antona Bezenška Frankolovo

I. skupina

Vpliv amonijevega nitrata na rast rastlin

Matic Absec, 9.b
Aljaž Pevec, 9.b
Tadej Trobiš, 9.b

Marjeta Gradišnik Mirt, pred. učit.

Osnovna šola Ljubečna

I. skupina

Vpliv staršev na otrokove odločitve

Tea Horvat, 7.a

Tjaša Nežmah

II. osnovna šola Celje

I. skupina

Alma M. Karlin - ambasadorka mesta Celje

Zara Hrastnik Fink, 8. b
Matevž Krašek, 8.b
Tina Leburič, 8.a

Maja Skakić, prof.

Osnovna šola Frana Roša

I. skupina

Vpliv tople grede na sadjarstvo v celjski kotlini

Larisa Ravnjak, 9.a
Maja Omerzu, 9.a

Erika Herman, prof.

Osnovna šola Frana Roša

III. skupina

Spletno nakupovanje učencev OŠ Hudinja

Andraž Bukovšek, 8.a
Luka Cvelfar, 8.a
Tim Kocijančič, 8.a

Simona Turnšek, prof.

Osnovna šola Hudinja

II. skupina

Koncentracija učencev pri pouku

Ana Šegota, 8.a
Ula Pečnik, 8.a
Klara Uršej, 8.a

Lidija Voršič, prof.

Osnovna šola Hudinja

I. skupina

Kaj je sreča za učence OŠ Hudinja?

Hana Firer, 7.a
Eva Jazbec, 7.a
Iona Zupanc, 7.a

Maruša Zorko, prof.

Osnovna šola Hudinja

I. skupina

Savinjski prod - konglomerat? - raznovrstnost savinjskega proda

Katarina Viher, 8.b
Eva Pušnik, 8.b
Lara Furman, 8.b

Sabina Hriberšek, prof.

Osnovna šola Frana Kranjca

I. skupina

(Ne)varni ognjemeti

Zala Čečko, 9.a
Lara Gobec, 9.a
Neja Novak, 9.b

Barbara Petan, prof. bio in kem.

Osnovna šola Frana Kranjca

I. skupina

Ivan Janez Domitrovič - osebnost mojega kraja

Sonja Drofenik, 6.b
Iza Vodenik, 7.a
Jan Vodenik, 7.a

Jana Draksler, prof.

Osnovna šola Frana Kranjca

III. skupina

Fitoremediacija za čistejše Celje

Tjaša Erjavec, 9.a

Bojan Poznič, prof.

Osnovna šola Lava

II. skupina

Mladostniki in ukvarjanje s športom

Žiga Tanko, 8.a
Maks Vovk Ribič, 8.a

Bojan Poznič, prof.

Osnovna šola Lava

I. skupina

Življenje z disleksijo v šoli

Gašper Stupan, 9.a

Jasmina Oblak

OŠ Antona Aškerca Rimske Toplice

I. skupina

Metode zmanjševanja odpadne hrane na OŠ Vojnik

Jakob Ban, 8. razred
Kamil Wahibi, 8. razred

Polona Bastič, prof.

Osnovna šola Vojnik

II. skupina

Ukvarjanje s športom med učitelji OŠ Vojnik

Pina Berk, 6. razred

Jure Štokovnik, prof.

Osnovna šola Vojnik

I. skupina

Motivacija, šola, učenje in najstnik

Ava Boštjančič, 7. razred

Simona Šarlah, prof.

Osnovna šola Vojnik

I. skupina

Priljubljenost stročnic pri učencih 6. - 9. razreda na OŠ Vojnik

Pika Herlah, 9. razred
Špela Gosnik, 9. razred

mag. Barbara Herlah, univ. dipl. inž. živ. teh.

Osnovna šola Vojnik

I. skupina

Gensko spremenjeni organizmi

Amadeja Škrinjar, 8.
Laura Grušovnik, 8.
Tjaša Petek, 8.

Maja Lugarič

Osnovna šola Antona Bezenška Frankolovo

seminarska naloga

Druženje in prosti čas nekoč in danes

Pia Stermecki, 8.
Eva Tojnko, 8.
Maruša Žerjav, 8.

Marina Vešligaj

Osnovna šola Antona Bezenška Frankolovo

I. skupina

Ekstremni / adrenalinski športi med mladimi

Urh Vranc, 9.
Jaka Krnjovšek, 9.

Marjana Šoš

Osnovna šola Antona Bezenška Frankolovo