Rezultati 2015 : Osnovnošolci

Rezultati 37. srečanja mladih raziskovalcev - OŠ, 2. april 2015, OŠ Hudinja

SKUPINA

NASLOV

RAZISKOVALCI

MENTORJI

ŠOLA

I. skupina

Popis metuljev gozdnih robov na Ljubečni

Jan Bartolme, 8. b
Špela Jazbec, 8.b

Marjeta Gradišnik Mirt, pred. učit.

Osnovna šola Ljubečna

I. skupina

Ekstrakcija kofeina iz črnega čaja

Lana Kores, 8.a

Marjeta Gradišnik Mirt, pred. učit.

Osnovna šola Ljubečna

II. skupina

Kmetije v Zadobrovi

Alen Lamper, 8.a
Sven Pirš, 8.b
Žiga Sedej, 9.a

Marjeta Gradišnik Mirt, pred. učit.

Osnovna šola Ljubečna

I. skupina

Hrup ob avtocesti

Tadej Jeršič, 8. b
Tadej Lenart, 9.b

Marjeta Gradišnik Mirt, pred. učit.

Osnovna šola Ljubečna

I. skupina

Primerjava odstotka ocetne kisline v kisu, pridobljenem iz sort jabolk bobovec in zlati delišes

Špela Lampret, 9.a
Lara Ojsteršek, 9.a
Klavdija Košec, 9.a

Marjeta Gradišnik Mirt, pred. učit.

Osnovna šola Ljubečna

I. skupina

Komunikacija in odnos učencev z družino

Urh Feldin, 7.b
Laura Korošec, 7.b

Laura Belak, prof.

Osnovna šola Hudinja

I. skupina

Polnjenje alkalnih baterij - da ali ne?

Staš Kocijančič, 9.c
Luka Šegota, 9.c

Jože Berk, prof.

Osnovna šola Hudinja

I. skupina

Težave osnovnošolskih najstnikov

Nadja Kac, 7.b
Tinkara Žerovnik, 7.b

Danijela Sanja Berložnik, prof.

Osnovna šola Hudinja

I. skupina

Internetni izzivi

Eva Leber, 6.c
Staša Klovar - Rupnik, 8.c

Nika Cvirn, prof.

Osnovna šola Hudinja

I. skupina

Hitra prehrana

Teja Arzenšek, 7.b
Tea Kelavić, 7.b
Hana Stante, 7.b

Mateja Hrastnik, prof.

Osnovna šola Hudinja

I. skupina

Robotski sortirnik

Urban Mikic, 8.a
Tomaž Rejc Zagožen, 8.a

Uroš Kalar, prof. športne vzgoje

Osnovna šola Hudinja

I. skupina

Sladkorna bolezen - jo poznam?

Živa Teršek, 8.c
Nuša Ribežl Medved, 7.a

Olga Kožel, prof.

Osnovna šola Hudinja

I. skupina

Pametni telefoni in osnovnošolci

Almedin Imamović, 8.a
Rok Pilih, 8.a
Uroš Polimac, 7.a

Simona Mesojedec, prof.

Osnovna šola Hudinja

II. skupina

Kaj učenci naše šole radi jedo in česa ne marajo?

Miha Melavc, 7.a
Urban Ratej, 7.b

Natalija Mlinar

Osnovna šola Hudinja

I. skupina

S pomočjo pametnega telefona do izgubljenih predmetov

Klemen Kolar, 7.b
Marcel Prašnikar, 7.b

Gregor Pančur

Osnovna šola Hudinja

I. skupina

Radio Fantasy - zgodba o uspehu

Katarina Bračun, 7.a
Teodora Kocmut, 7.a

Romana Podbregar, pred. učit.

Osnovna šola Hudinja

I. skupina

Športne navade učencev Osnovne šole Hudinja

Lan Senica, 7.b
Tin Napret, 7.b

Sanja Podgoršek, prof.

Osnovna šola Hudinja

I. skupina

Pomen in vpliv gibalne dejavnosti na otroka skozi oči osnovnošolcev

Mihael Arčan, 8.a
Peter Dujaković, 8.a
Oskar Jekl, 8.a

Tjaša Skrbinek, prof.

Osnovna šola Hudinja

I. skupina

Mnenje učencev OŠ Hudinja o škodljivosti Coca-Cole in Cockte

Ines Ermenc, 7.b
Ana Sečki, 7.b
Gal Gaberšek, 7.b

Tina Škrabe, prof.

Osnovna šola Hudinja

II. skupina

(Ne)varna vožnja v prometu

Nejc Godec, 7.b
Rene Rinc, 7.b
Gašper Nerat, 9.b

Milica Šteger, pred. učit.

Osnovna šola Hudinja

I. skupina

Vpliv nekaterih abiotskih dejavnikov na spreminjanje pH vrednosti v procesu izdelave jogurta

Živa Knez, 7.b
Anika Maček, 7.b

Boštjan Štih, prof.

Osnovna šola Hudinja

II. skupina

Vpliv biooglja na kaljenje semen in razvoj mladih rastlin

Eva Šorn, 7.b
Neža Vengust, 7.a

Boštjan Štih, prof.

Osnovna šola Hudinja

I. skupina

Primerjava učinka žvečilnih gumijev Orbit in Airwaves na pH in bakterije v ustni votlini

Neža Ručigaj, 7.a
Sara Šarlah, 7.a

Boštjan Štih, prof.

Osnovna šola Hudinja

I. skupina

Verbalno nasilje med učenci Osnovne šole Hudinja

Klara Skalicky, 7.b
Lana Šeruga, 9.b
Karmen Šorn, 7.b

Mateja Turk, prof.

Osnovna šola Hudinja

I. skupina

Fazaniranje - da ali ne?

Ajda Ajradinovik, 7.a
Hana Zor, 9.a

Lidija Ulaga, prof.

Osnovna šola Hudinja

I. skupina

Pojav naglavnih uči v osnovni šoli

Tajda Skalicky, 7.b
Saša Brodej, 7.b
Eva Krajnc-zagrušovcem, 7.b

Tea Žgajner, prof.

Osnovna šola Hudinja

I. skupina

Geološka učna pot v okolici Osnovne Šole Frana Kranjca Celje

Jaka Kodelja, 7.b
Blaž Šporin, 7.b

Sabina Hriberšek, prof.

Osnovna šola Frana Kranjca

I. skupina

Pogoji za rast kristalov

Zala Ana Zupanc, 9.a
Vito Drofenik, 9.b

Barbara Petan, prof. bio in kem.

Osnovna šola Frana Kranjca

I. skupina

Analiza voda v KS Pod gradom s primerjavo potoka Vzhodna Ložnica

Alisa Kiker, 9.a
Živa Nardin, 9.a
Tilen Udovč, 9.a

Bojan Rebernak, prof.

Osnovna šola Frana Kranjca

I. skupina

Branko Vivod - osebnost mojega kraja

Adrijana Hyseni, 9.a
Lara Ratej, 9.a

Jana Draksler, prof.

Osnovna šola Frana Kranjca

I. skupina

Ortoreksija

Katarina Pirc, 7.b
Nuša Zupan, 7.b

Ksenija Koštomaj

Osnovna šola Lava

I. skupina

Higiena v osnovni šoli

Eva Ratajc:, 9.a
Tea Planko, 8.a
Lidija Čuturić, 9.a

Bojan Poznič, prof.

Osnovna šola Lava

I. skupina

Prehitri vozniki

Maj Mravlak, 8. a
Maj Antončič, 8. a
Marko Vrečer, 8. a

Urh Kodre, prof.

Osnovna šola Lava

II. skupina

Novo Celje

Tinkara Strenčan, 8.a
Blaž Parežnik, 9.a
Gal Antončič, 9.a

Urh Kodre, prof.

Osnovna šola Lava

II. skupina

Pridobivanje in karakterizacija eteričnega olja navadnega česna, Allium sativum, ter poskusi njegovih aktivnosti za nadaljnje aplikacije in preparate za medicinske namene

Klara Hohkraut, 9.

Marko Jeran, kem.teh.
Milena Žohar, prof.
Alma Kapun Dolinar, univ. dipl. inž. živ. teh.

Osnovna šola Primoža Trubarja Laško

II. skupina

Vpliv reakcijskih spremenljivk na potek in hitrost modelne reakcije natrijevega tiosulfata s klorovodikovo kislino

Lea Lešek Povšič, 8.
Larisa Ortl, 8.

Marko Jeran, kem.teh.
Milena Žohar, prof.

Osnovna šola Primoža Trubarja Laško

I. skupina

Francozi in francoščina v Sloveniji

Amadea Begović, 9
Leila Bohorč, 9
Ana Pilko, 8

Helena Stepišnik

I. osnovna šola Celje

I. skupina

Najpogostejše napake pri sklanjanju samostalnikov

Lina Čater, 8.a
Nika Ivanuš, 8.a

Mateja Samastur, prof.

Osnovna šola Ljubečna

I. skupina

Posledice žleda v celjskem mestnem gozdu leta 2014

Žiga Šarman, 9.a

Jasmina Bornšek, prof.

III. osnovna šola Celje

I. skupina

Prisotnost gliv kvasovk v vsakdanjem življenju

Katarina Hitomi Gerl, 9. a
Hana Cvelfer, 9. a

Melita Kosaber, prof.

III. osnovna šola Celje

II. skupina

Razširjenost sladkorne bolezni med celjskimi osnovnošolci

Maša Krznar, 8. b
Maja Kosi, 8. b

Melita Kosaber, prof.

III. osnovna šola Celje

I. skupina

Bralna kultura na III. osnovni šoli Celje

Mina Brezić, 8. b

Romana Daugul, prof.

III. osnovna šola Celje

II. skupina

Telesna masa, prehrambene in gibalne navade učencev IV. OŠ Celje

Tit Gregorčič, 8.a
Timotej Klinc, 8.a
Anže Plesnik Zupanc, 8.a

Simon Dražumerič, prof.

IV. osnovna šola Celje

I. skupina

Oglaševanje v Novem tedniku 1946-2011

Zala Božanić, 8.b
Jasna Hadžić, 8.b
Rok Klajnšek - Grajžl, 8.b

Mojmir Mosbruker, prof.

IV. osnovna šola Celje

I. skupina

Govorica telesa

Monika Smrečnik, 9. a
Nika Plošnik, 9. c

Jožica Novak, prof.

OŠ Franja Malgaja Šentjur

I. skupina

Uporaba medijev pri osnovnošolcih

Nuša Gnilšek, 7.a

Nataša Brence, prof.

II. osnovna šola Celje

I. skupina

Družabna omrežja in mladi

Teo Jezernik, 9.b
Stian Džumhur, 9.b

Tanja Stermecki, prof.

Osnovna šola Lava

I. skupina

Kaj sanjajo mladi?

Maša Polanec, 9.b
Lana Požlep, 8.a

Tanja Stermecki, prof.

Osnovna šola Lava

I. skupina

Življenje v kapljici vode

Miha Boršič, 8
Luka Hohnjec, 8
Enej Litera, 8

Polona Gorišek, prof.

I. osnovna šola Celje

I. skupina

Analiza vode, ki jo pijemo v šoli

Janja Jelovšek, 9.b

Marjeta Gradišnik Mirt, pred. učit.

Osnovna šola Ljubečna

I. skupina

Prekarski delavec

Maša Lilija, 6. a
Pia Lilija, 6.a
Živa Lilija, 6.a

Andreja Golouh, prof.

Osnovna šola Lava

II. skupina

Brez pametnega telefona bi ...

Nika Romšak, 8.b
Amadeja Kopinšek, 8.b
Nina Gračner, 8.b

Jasmina Oblak

OŠ Antona Aškerca Rimske Toplice

II. skupina

Razvoj turizma v Rimskih Toplicah

Gašper Stupan, 8.a

Jasmina Oblak

OŠ Antona Aškerca Rimske Toplice

I. skupina

(Ne)uporabnost šolskih garderobnih omaric

Andreja Guček, 7.b
Petra Špan, 7.b
Iza Verbovšek, 7.b

Jasmina Oblak

OŠ Antona Aškerca Rimske Toplice

I. skupina

Vloga železnice v Rimskih Toplicah

Andraž Špan, 9.b

Jasmina Oblak

OŠ Antona Aškerca Rimske Toplice

II. skupina

Čigava Milka čokolada je boljša?

Ana Belej Kovačič, 9.a
Kaja Sluga, 9.a
Katarina Hochkraut, 9.a

Jasmina Oblak

OŠ Antona Aškerca Rimske Toplice

II. skupina

Rast kristalov

Jakob Ban, 7. razred
Jaka Samec, 7. razred
Kamil Wahibi, 7. razred

Rebeka Žagar, prof.

Osnovna šola Vojnik

III. skupina

Vpliv vremena na pridelek v kmetijstvu v letu 2014

Tjaša Kotnik, 9. razred
Tija Pilih, 9. razred

Tatjana Hedžet

Osnovna šola Vojnik

I. skupina

Starejši in tehnologija

Ava Boštjančič, 6. razred

Jure Štokovnik

Osnovna šola Vojnik

I. skupina

Odpadna hrana pri šolski malici na Osnovni šoli Vojnik

Gašper Marčič, 9. razred
Adam Wahibi, 9. razred

Polona Bastič, prof.

Osnovna šola Vojnik

I. skupina

NEMŠČINA KAPUTT? Analiza položaja drugega tujega jezika v osnovni šoli med letoma 2008 in 2015

Matej Gobec, 9. razred

Simona Šarlah

Osnovna šola Vojnik

I. skupina

Kaljivost semen v odvisnosti od koncentracije soli v vodi

Leeloo Obrul, 9.a
Nina Podpečan, 9.a

Marjeta Gradišnik Mirt, pred. učit.

Osnovna šola Ljubečna

I. skupina

Primerjava, prisotnosti uporabe malih čistilnih naprav v mestu in na vasi

Jaka Novak, 9.a

Bojan Poznič, prof.

Osnovna šola Lava

I. skupina

Puberteta in spolnost

Eva Mlakar, 8.
Sara Brezovnik, 8.
Maja Čretnik, 8.

Suzana Šafarič

Osnovna šola Antona Bezenška Frankolovo