Rezultati 2013 : Srednješolci

Rezultati 35. srečanja mladih raziskovalcev - SŠ, 10. april 2013, ŠC Celje

SKUPINA

NASLOV

RAZISKOVALCI

MENTORJI

ŠOLA

I. skupina

Primerjava koncepta javnega vrtca in konceptom Marie Montessori

Katja Žnidar, 2.j
Ula Rakuša, 4. j

Metka Krajnc, prof.

Gimnazija Celje-Center

I. skupina

Nihilizem kot vzrok za množične samomore

Sašo Vozlič, 4. b

Sergej Vučer, prof.

Gimnazija Celje-Center

I. skupina

Kako odnosi v družini vplivajo na otroka

Urška Podgrajšek, 4. e

Sergej Vučer, prof.

Gimnazija Celje-Center

I. skupina

Subkultura metala in predsodki do njenih predstavnikov

Urška Klinar, 4. d

Sergej Vučer, prof.

Gimnazija Celje-Center

I. skupina

Samopodoba mladostnikov

Eva Žgajner, 4. e

Sergej Vučer, prof.

Gimnazija Celje-Center

I. skupina

Glasba in njen vpliv na družbo

Matic Gajšek, 4. e

Sergej Vučer, prof.

Gimnazija Celje-Center

I. skupina

Nogomet - klubska identiteta

Urban Žohar, 4. č

Sergej Vučer, prof.

Gimnazija Celje-Center

I. skupina

Bomo v prihodnje kupovali le še tuje?

Mojca Strmšnik, 4.b
Katarina Blatnik, 4.b
Sara Jagodič, 4.b

Manja Ferme Rajtmajer, univ. dipl. ekon.

Poslovno-komercialna šola Celje

II. skupina

Zakaj je potreben blok 6?

Špela Grenko, G-3.b
Klaudija Blatnik, G-3.b
Nika Zagoričnik, G-3.b

Meta Petriček, univ. dipl. inž. arh.

ŠCC, Srednja šola za gradbeništvo in varovanje okolja

I. skupina

Dušan Samec, univ. dipl. ing. arhitekt in oblikovalec

Sara Grad, G-3.b

Tanja Barle, univ. dipl. inž. arh.

ŠCC, Srednja šola za gradbeništvo in varovanje okolja

II. skupina

Arhitektura prostorov za duhovno oskrbo v domovih za upokojence

Envera Selimović, 3. B
Lena Zgonec, 3. B

Peter Čepin Tovornik, dipl.san.inž.

Srednja zdravstvena šola Celje

II. skupina

Vloga osnovne šole pri prometni varnosti učencev

Lidija Podbregar, 3. C

Peter Čepin Tovornik, dipl.san.inž.

Srednja zdravstvena šola Celje

I. skupina

Delo mejnih organov s poudarkom na varnosti v cestnem prometu

Barbara Novak, 3. C
Nina Zdolšek, 3. C

Peter Čepin Tovornik, dipl.san.inž.

Srednja zdravstvena šola Celje

I. skupina

Uporaba solarija med dijaki

Lucija Novak, 2. B
Ana Sajovic, 2. B

Peter Čepin Tovornik, dipl.san.inž.

Srednja zdravstvena šola Celje

I. skupina

Prilagojenost javnega cestnega prometa invalidom

Urška Oprčkal, 4. C

Peter Čepin Tovornik, dipl.san.inž.

Srednja zdravstvena šola Celje

I. skupina

Izobraževanje dijakov pri delodajalcu

Tajda Krajnc, 3. GB

Peter Čepin Tovornik, dipl.san.inž.

Srednja zdravstvena šola Celje

I. skupina

Dijaki z epilepsijo na Srednji zdravstveni šoli Celje

Ema Sotlar, 4. A

Nataša Krajnc Zakrajšek, dipl. med.s.

Srednja zdravstvena šola Celje

I. skupina

Smernice prehrane dojenčka in malčka skozi čas

Dajana Dunovič, 3. B
Svetlana Nikolič, 3. B

mag. Monika Brglez, univ. dipl. inž. živ. teh.

Srednja zdravstvena šola Celje

I. skupina

Digitalna umetnost v knjigi

Sabina Tržan, M4E
Alja Grofelnik, M4D

Natalija Talan Fošnarič, dipl. inž.

ŠCC, Srednja šola za strojništvo, mehatroniko in medije

I. skupina

Portretna fotografija na celjskem nekoč in danes

Zala Verdnik, M4d

Dušan Vešligaj, dipl. inž.

ŠCC, Srednja šola za strojništvo, mehatroniko in medije

I. skupina

Radijska reklama

Elizabeta Bezenšek, M4D
Tea Lešnik, M4D

Dušan Vešligaj, dipl. inž.

ŠCC, Srednja šola za strojništvo, mehatroniko in medije

III. skupina

Komunikacija robotov v industrijskih sistemih (optimizacija robota)

Lovro Bolko, M4c
Tomaž Flere, M4c
Jure Gojzdnik, M3c

mag. Andro Glamnik, univ. dipl. inž.
Matej Veber, univ. dipl. inž.

ŠCC, Srednja šola za strojništvo, mehatroniko in medije

I. skupina

Robotsko varjenje

Bernie Bezenšek, M4c
Janez Hribernik, M4c
Nedim Husaković, M4c

mag. Andro Glamnik, univ. dipl. inž.
Matej Veber, univ. dipl. inž.

ŠCC, Srednja šola za strojništvo, mehatroniko in medije

I. skupina

Robotsko rezkanje

David Jelenko, M4c
David Kotnik, M4c
Žan Kuder, M4c

Matej Veber, univ. dipl. inž.
mag. Andro Glamnik, univ. dipl. inž.

ŠCC, Srednja šola za strojništvo, mehatroniko in medije

III. skupina

Prometna varnost na cesti Maribor-Lendava

Gregor Novak, 4P2
Tjaša Oset, 4P2

Jože Gajšek, dipl. inž.

ŠCC, Srednja šola za storitvene dejavnosti in logistiko

II. skupina

Logistična veriga v prekomorskemu transportu

Sara Salamun, 4P1
Monika Krajnčan, 4P1

Jože Gajšek, dipl. inž.

ŠCC, Srednja šola za storitvene dejavnosti in logistiko

I. skupina

Preverjanje biorazgradljivosti bioplastike

Blaž Kešpert, 3.h
Pia Klančar, 2.h

Mojca Plevnik Žnidarec, prof.

I. gimnazija v Celju

II. skupina

Enosledna vozila in prometne nesreče

Nastja Colnarič, 4P2
Nataša Povalej, 4P2

Jože Gajšek, dipl. inž.

ŠCC, Srednja šola za storitvene dejavnosti in logistiko

I. skupina

Ocenjevanje oddaljenosti Lune

Krištof Skok, 1.a

Roman Ocvirk, prof.

I. gimnazija v Celju

I. skupina

Odpadki in odplake iz naših gospodinjstev

Tea Stiplošek, 1.b

Ines Klakočer, univ.dipl. inž.kem.

I. gimnazija v Celju

I. skupina

Zavrženo. Sprevrženo?

Nika Bedek, 2.č
Jerneja Jelen, 2.č

Nataša Marčič, prof.

I. gimnazija v Celju

I. skupina

Jezikovna pravilnost deklaracij prehrambnih in farmacevtskih izdelkov

Tajda Pikl, 2.č

Romana Daugul, prof.

I. gimnazija v Celju

I. skupina

Osvetljenost površin in svetlobna onesnaženost

Julia Fijavž, 1.g
Manca Jazbec, 1.g

Nataša Zabukovšek, prof.

I. gimnazija v Celju

I. skupina

Lokalna trajnostna prehranska samooskrba - Anahronizem iz preteklih časov ali družbeni model prihodnosti-

Nadja Ogrinc, 2.b

Tanja Tušek, prof.

I. gimnazija v Celju

I. skupina

O pravoslavnih in protestantskih porušenih svetiščih v Celju

Lejla Valentić, 1.e
Nina Žlof, 1.e
Filip Komplet, 1.e

Marko Moškotevc, prof. zgod. in geo.

I. gimnazija v Celju

I. skupina

Pojavljanje vodnih ptic in ujed na širšem območju ribnika Vrbje pri Žalcu

Matej Gamser, 4.d
Jure Novak, 1.f, Srednja ekonomska gimnazija Celje

Luka Božič, univ. dipl. biol.

I. gimnazija v Celju

II. skupina

Izolacija DNK iz sadja in zelenjave

Marcel Hribernik, K4a

Irena Drofenik, univ.dipl. inž.kem.

Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvo

I. skupina

Uporaba videokonferenčnih sistemov za poučevanje

Mitja Mernik, E4d
Niko Orešnik, E4d

Borut Slemenšek, univ. dipl. inž.

Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvo

I. skupina

Daljinsko upravljanje

Marko Mlaker, E4d
Nejc Horvat, E4d
Primož Šibanc, E4d

Borut Slemenšek, univ. dipl. inž.

Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvo

I. skupina

Opomnik

David Zupan Fenko, E4e
Jure Tot, E4e

mag. Boštjan Resinovič, univ. dipl. inž.

Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvo

I. skupina

Program za učenje geometrije

Urban Lavbič, E4e

mag. Boštjan Resinovič, univ. dipl. inž.

Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvo

I. skupina

Računalniško voden digitalni merilec porabe električne energije

Alen Verk, E4e
Aleš Papič, E4e
Blaž Nunčič, E4e

mag. Boštjan Resinovič, univ. dipl. inž.

Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvo

I. skupina

Šolski spletni dnevnik

Žiga Ajdnik, E4e
Tomaž Krašek, E4e
Marko Deželak, E4e

Dušan Fugina, univ. dipl. inž.

Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvo

I. skupina

Spletni portal

Žan Bergant, E4e
Žiga Kus, E4e
Klemen Grosek, E4e

Dušan Fugina, univ. dipl. inž.

Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvo

I. skupina

Elektronska redovalnica

Aleš Budna, E4e
Jure Ulaga, E4e
Nik Perčič, E4e

Dušan Fugina, univ. dipl. inž.

Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvo

I. skupina

Teniški portal

Gašper Gračner, E4e
Martin Oprešnik, E4e
Luka Koštomaj, E4e

Dušan Fugina, univ. dipl. inž.

Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvo

I. skupina

Podpora za generiranje uporabniške konfiguracijske datoteke za igro Call of Duty 4

David Dečman, E4e

mag. Boštjan Resinovič, univ. dipl. inž.

Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvo

seminarska naloga

Mobilne aplikacije - urnik nadomeščanj

Haris Hasić, E4e
Žiga Cigole, E4e
Matic Kolenc Trplan, E4e

Dušan Fugina, univ. dipl. inž.

Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvo

III. skupina

Logistični procesi v lesnem podjetju

Martina Vresk, 4P2
Sergeja Šalamun, 4P2

Jože Gajšek, dipl. inž.

ŠCC, Srednja šola za storitvene dejavnosti in logistiko

I. skupina

Tehnologije gradenj brez izkopov in njihov vpliv na okolje

Martin Kolar, G-3.a
Alen Jazbec, G-3.a
Matic Končan, G-3.a

Meta Petriček, univ. dipl. inž. arh.

ŠCC, Srednja šola za gradbeništvo in varovanje okolja

I. skupina

Mednarodna vpetost podjetij sekundarnega sektorja s celjskega območja in vpliv gospodarske krize na njihovo poslovanje

Jasmina Brčina, 4.f

Katja Fras Budna, univ. dipl. ekon.

Srednja ekonomska šola Celje

I. skupina

Odnos mladih do znanja retorike

Špela Terglav, 3.e

Andreja Leskovar, prof.mat.in fiz.
Marjana Kolenko

Srednja ekonomska šola Celje

I. skupina

Izvedba sinteze paracetamola z različnimi metodami in analiza produkta s tankoplastno kromatografijo ter UV spektrofotometrijo

Patricija Majger, K4a
Anja Tanšek, K4a

Mojca Drofenik Čerček, univ.dipl. inž.kem.

Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvo

I. skupina

Primerjalna analiza izbire oken

Jaka Dešman, G-3.b
Žan Ošep, G-3.b

Zrinka Kit Goričan, univ. dipl. inž. arh.

ŠCC, Srednja šola za gradbeništvo in varovanje okolja

I. skupina

Izolacija učinkovin iz rožmarina z ekstrakcijo in parno destilacijo in analiza produkta

Matej Antolić, K4a

Mojca Drofenik Čerček, univ.dipl. inž.kem.

Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvo

I. skupina

Kako se učimo dijaki Srednje zdravstvene šole Celje?

Jovana Jošić, 1. D
Mojca Turnšek, 1. D

Peter Čepin Tovornik, dipl.san.inž.

Srednja zdravstvena šola Celje

seminarska naloga

LED prikazovalnik

Jure Vrbovšek, E3c

Gregor Kramer, univ.dipl.inž.el.

Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvo

I. skupina

Uporaba pospeškometra

Urban Klanjšek, E4b

Gregor Kramer, univ.dipl.inž.el.

Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvo

I. skupina

Vodenje rastlinjaka

David Herič, E4b

Gregor Kramer, univ.dipl.inž.el.

Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvo

I. skupina

Elektronski vžig motorja

Dejan Lobnikar, E4b

Gregor Kramer, univ.dipl.inž.el.

Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvo

I. skupina

Nadzor pristopa

Blaž Kovač, E4b

Gregor Kramer, univ.dipl.inž.el.

Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvo

I. skupina

Rezkalna naprava

Janez Ogrizek, E4b

Gregor Kramer, univ.dipl.inž.el.

Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvo

I. skupina

Primerjava načinov kaznovanje v tradicionalnih in modernih družbah

Nika Florjanc, 4. c

Bogomil Kropej, prof.

ŠCC, Gimnazija Lava

I. skupina

Arhitektura Celja v 60., 70. in 80. letih

Luka Čepin, G-3.a
Urban Strenčan, G-3.a
Jurij Žagar, G-3.a

Tanja Barle, univ. dipl. inž. arh.

ŠCC, Srednja šola za gradbeništvo in varovanje okolja

II. skupina

Vizualna in arboristična analiza izbranih zelenih prvin šolskega parka ŠHVU Celje

Lidija Bek, 4.dht
Patricija Arnšek, 4.dht
Denis Salober, 4.dht

Mojca Sodin, univ. dipl. inž.

Šola za hortikulturo in vizualne umetnosti Celje

I. skupina

Diskovna postaja

Sebastjan Benda, E4d
Peter Klopčič, E4d
Žan Arzenšek, E4d

Gorazd Breznik, univ. dipl. inž.

Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvo

I. skupina

Podpora za generiranje uporabniške konfiguracijske datoteke za igro Call of Duty 4

David Dečman, E4e

mag. Boštjan Resinovič, univ. dipl. inž.

Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvo

seminarska naloga

Mobilne aplikacije - urnik nadomeščanj

Haris Hasić, E4e
Žiga Cigole, E4e
Matic Kolenc Trplan, E4e

Dušan Fugina, univ. dipl. inž.

Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvo

III. skupina

Logistični procesi v lesnem podjetju

Martina Vresk, 4P2
Sergeja Šalamun, 4P2

Jože Gajšek, dipl. inž.

ŠCC, Srednja šola za storitvene dejavnosti in logistiko

I. skupina

Tehnologije gradenj brez izkopov in njihov vpliv na okolje

Martin Kolar, G-3.a
Alen Jazbec, G-3.a
Matic Končan, G-3.a

Meta Petriček, univ. dipl. inž. arh.

ŠCC, Srednja šola za gradbeništvo in varovanje okolja

I. skupina

Mednarodna vpetost podjetij sekundarnega sektorja s celjskega območja in vpliv gospodarske krize na njihovo poslovanje

Jasmina Brčina, 4.f

Katja Fras Budna, univ. dipl. ekon.

Srednja ekonomska šola Celje

I. skupina

Odnos mladih do znanja retorike

Špela Terglav, 3.e

Andreja Leskovar, prof.mat.in fiz.
Marjana Kolenko

Srednja ekonomska šola Celje

I. skupina

Izvedba sinteze paracetamola z različnimi metodami in analiza produkta s tankoplastno kromatografijo ter UV spektrofotometrijo

Patricija Majger, K4a
Anja Tanšek, K4a

Mojca Drofenik Čerček, univ.dipl. inž.kem.

Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvo

I. skupina

Primerjalna analiza izbire oken

Jaka Dešman, G-3.b
Žan Ošep, G-3.b

Zrinka Kit Goričan, univ. dipl. inž. arh.

ŠCC, Srednja šola za gradbeništvo in varovanje okolja

I. skupina

Izolacija učinkovin iz rožmarina z ekstrakcijo in parno destilacijo in analiza produkta

Matej Antolić, K4a

Mojca Drofenik Čerček, univ.dipl. inž.kem.

Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvo

I. skupina

Kako se učimo dijaki Srednje zdravstvene šole Celje?

Jovana Jošić, 1. D
Mojca Turnšek, 1. D

Peter Čepin Tovornik, dipl.san.inž.

Srednja zdravstvena šola Celje

seminarska naloga

LED prikazovalnik

Jure Vrbovšek, E3c

Gregor Kramer, univ.dipl.inž.el.

Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvo

I. skupina

Uporaba pospeškometra

Urban Klanjšek, E4b

Gregor Kramer, univ.dipl.inž.el.

Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvo

I. skupina

Vodenje rastlinjaka

David Herič, E4b

Gregor Kramer, univ.dipl.inž.el.

Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvo

I. skupina

Smernice prehrane dojenčka in malčka skozi čas

Dajana Dunovič, 3. B
Svetlana Nikolič, 3. B

mag. Monika Brglez, univ. dipl. inž. živ. teh.

Srednja zdravstvena šola Celje

I. skupina

Digitalna umetnost v knjigi

Sabina Tržan, M4E
Alja Grofelnik, M4D

Natalija Talan Fošnarič, dipl. inž.

ŠCC, Srednja šola za strojništvo, mehatroniko in medije

I. skupina

Portretna fotografija na celjskem nekoč in danes

Zala Verdnik, M4d

Dušan Vešligaj, dipl. inž.

ŠCC, Srednja šola za strojništvo, mehatroniko in medije

I. skupina

Radijska reklama

Elizabeta Bezenšek, M4D
Tea Lešnik, M4D

Dušan Vešligaj, dipl. inž.

ŠCC, Srednja šola za strojništvo, mehatroniko in medije

III. skupina

Komunikacija robotov v industrijskih sistemih (optimizacija robota)

Lovro Bolko, M4c
Tomaž Flere, M4c
Jure Gojzdnik, M3c

mag. Andro Glamnik, univ. dipl. inž.
Matej Veber, univ. dipl. inž.

ŠCC, Srednja šola za strojništvo, mehatroniko in medije

I. skupina

Robotsko varjenje

Bernie Bezenšek, M4c
Janez Hribernik, M4c
Nedim Husaković, M4c

mag. Andro Glamnik, univ. dipl. inž.
Matej Veber, univ. dipl. inž.

ŠCC, Srednja šola za strojništvo, mehatroniko in medije

I. skupina

Robotsko rezkanje

David Jelenko, M4c
David Kotnik, M4c
Žan Kuder, M4c

Matej Veber, univ. dipl. inž.
mag. Andro Glamnik, univ. dipl. inž.

ŠCC, Srednja šola za strojništvo, mehatroniko in medije

III. skupina

Prometna varnost na cesti Maribor-Lendava

Gregor Novak, 4P2
Tjaša Oset, 4P2

Jože Gajšek, dipl. inž.

ŠCC, Srednja šola za storitvene dejavnosti in logistiko

II. skupina

Logistična veriga v prekomorskemu transportu

Sara Salamun, 4P1
Monika Krajnčan, 4P1

Jože Gajšek, dipl. inž.

ŠCC, Srednja šola za storitvene dejavnosti in logistiko

I. skupina

Preverjanje biorazgradljivosti bioplastike

Blaž Kešpert, 3.h
Pia Klančar, 2.h

Mojca Plevnik Žnidarec, prof.

I. gimnazija v Celju

II. skupina

Enosledna vozila in prometne nesreče

Nastja Colnarič, 4P2
Nataša Povalej, 4P2

Jože Gajšek, dipl. inž.

ŠCC, Srednja šola za storitvene dejavnosti in logistiko

I. skupina

Ocenjevanje oddaljenosti Lune

Krištof Skok, 1.a

Roman Ocvirk, prof.

I. gimnazija v Celju

I. skupina

Odpadki in odplake iz naših gospodinjstev

Tea Stiplošek, 1.b

Ines Klakočer, univ.dipl. inž.kem.

I. gimnazija v Celju

I. skupina

Zavrženo. Sprevrženo?

Nika Bedek, 2.č
Jerneja Jelen, 2.č

Nataša Marčič, prof.

I. gimnazija